Ekonomi Lisans Programı (B.Sc.)

Bu programın eğitim dili %100 İngilizcedir. Temel dersler olan Mikroekonomi, Makroekonomi ve Ekonometri, modelleme araçları olan Oyun Teorisi ve İleri Ekonometri ve alan dersleri olan Gelişim Ekonomisi, Eğitim Ekonomisi, Enerji Ekonomisi, Finans Ekonomisi, Sağlık Ekonomisi ve Endüstri Organizasyonu gibi derslerle tamamlanır. Tüm dersler öğretim üyelerinin araştırma ve danışmanlık tecrübelerini aktarır ve öğrencilerin çok yönlü birer ekonomist olarak yetişmeleri sağlanır.

Programın üçüncü ve dördüncü senelerinde, öğrenciler ekonominin bir alanında ve bu alanın bağlı olduğu bir endüstride–bankacılık, elektrik, hastaneler, petrol ve doğal gaz, telekomünikasyon ya da ulaşım gibi– uzmanlık geliştirmeleri beklenir.

Başarılı öğrenciler bölüm araştırmalarına ve gelişen uzmanlıklardaki danışmanlık çalışmalarına entegre edilir ve öğretim üyelerinin doğrudan gözetimi altında tecrübe kazanmaları sağlanır. Bu yüzden öğrencilerimiz uzmanlık alanlarındaki işlere yerleşebilmek ve başarılı olabilmek için çok özel bir avantaja sahip olacaklardır.

Lisans Ders Listesi:
2021-2022 Güz sonrası: https://www.sis.itu.edu.tr/TR/ogrenci/lisans/ders-planlari/plan/ECNE/202210.html
2017-2018 Güz ile 2021-2022 Güz arası: https://www.sis.itu.edu.tr/TR/ogrenci/lisans/ders-planlari/plan/ECNE/201810.html
2017-2018 Güz öncesi: https://www.sis.itu.edu.tr/TR/ogrenci/lisans/ders-planlari/plan/ECNE/201410.html

Lisans Ders Denklikleri:
https://www.sis.itu.edu.tr/TR/ogrenci/lisans/ders-denklikleri/ders-denklikleri.php