imkanlar
07
Şub 2019
Adil Paylaşım Çalıştayı

Değerli Öğretim Üyeleri,
 
İTÜ Ekonomi Bölümü, 9 Şubat 2019 Cumartesi günü F232 no'lu salonda "Adil Paylaşım" konulu çalıştay düzenleyecektir. British Academy ve İTÜ Rektörlüğü tarafından desteklenen çalıştayımızın programı hakkında detaylı bilgiye aşağıdaki bağlantıdan erişebilirsiniz:
 
http://fairdivision.itu.edu.tr
 
Adil Paylaşım, kıt kaynakların tahsis edilmesi ve sosyal kurumların tasarımıyla ilgilenen iktisat, matematik ve bilgisayar bilimi alanlarında disiplinlerarası bir araştırma konusudur. Adil Paylaşım kuramı; boşanma ve miras anlaşmaları, uluslararası sınır ihtilafları, okyanus yatağındaki minerallerin, ve sera gazı salınımının paylaşımı, şebekelerde bant genişliği ve hafıza tahsisi ile maliyet paylaşımı dahil olmak üzere bir çok alanda başarıyla tatbik edilmiştir.  
 
Bu çalıştay adil paylaşım kuramı alanında uzman araştırmacıları bir araya getirecektir. Araştırmacılar en son çalışmalarını çalıştayda sunacaklar ve bu alanda teorik, ampirik ve deneysel çalışmalar arasındaki etkileşim artırılmaya çalışılacaktır. Son olarak İstanbul Teknik Üniversitesi’nde bu alanda çalışan araştırmacıların yetkinlikleri geliştirilerek yeni proje fikirleri ve diğer araştırmacılarla işbirlikleri değerlendirilecektir.
 
Çalıştayın program ve afişini ekte bulabilirsiniz.
 
Çalıştayımızda sizlerin katılımından büyük memnuniyet duyacağız.

İyi çalışmalar dilerim. Selam ve saygılarımla,

Dr. Öğr. Üyesi Sinan Ertemel

Fair Division Workshop Schedule

Fair Division Workshop Poster